fbpx

WordPress SEO Eklentileri

arama motoru optimizasyonuDünyanın birçok yerinde farklı amaçlarla tasarlanmış olan web sitelerinin 1/3 oranı WordPress kodlama sistemi ile kurulduğu bilinmektedir. WordPress SEO eklentileri çeşitli kod parçacıklarının bir araya getirilmesini ve web sitelerine farklı özelliklerin kazandırılmasını sağlamaktadır. WordPress eklentileri, web sitelerinin performanslarını olumlu yönde etkilemek için geliştirilmiş ve SEO çalışmalarında yapılacak işlemleri kolaylaştırmaktadır. Web sitelerine kazandırılmak istenilen özelliklere göre farkla eklenti seçenekleri kullanılabilmektedir. SEO çalışmalarında kullanılacak olan eklentiler, ihtiyaç durumuna göre seçilmeli ve web sitelerinin güvenliğini artıracak özelliklere sahip olmalıdır.

WordPress SEO By Yoast

WordPress eklentileri arasında en çok duyulan ve bilinen SEO eklentisi listesinde, yoast SEO eklentisi ilk sırada yer almaktadır. Her eklentinin farklı özellikleri vardır ve yoast eklentisinin ana özellikleri şunlardır;

  • Okunabilirlik kontrolü,
  • Snippet,
  • Anahtar kelime analizi,
  • Devamlı güncelleme,
  • Gutenberg hazır,

SEO uzmanları, yoast eklentisini ücretsiz ya da ücretli paket şeklinde kullanabilmektedir. Ücretli kullanmak isteyenler, Premium paket içeriğine sahip olur ve site içi bağlantıları ve bir yıllık kesintisiz destek hizmetleri alınabilecektir. Bu eklendi, arama motorlarının, web sitesini taramasını ve indeksleme yaparak hızlı göstermesini sağlayacaktır.

WordPress SEO Eklentisi: All İn One SEO

Wordperss eklentileri, birbirine rakip olarak gösterilebilmekte ve SEO çalışmalarında ihtiyaca göre kullanılabilmektedir. All in one SEO uygulaması, kurumsal web siteleri ile birden fazla web sitesine sahip olanlar tarafından tercih edilmekte ve daha kullanışlı olduğu bilinmektedir. All in one eklentisi, web sitelerinin arama motoru optimizasyonu çalışmalarında, ihtiyaç duyulan tüm özellikleri barındırdığı bilinmektedir. Eklenti özellikleri içerisinde, kötü bot engelleyici, site haritası, Google analytics gibi farklı entegrasyon özellikleri yer alıyor. Web sitelerinin yavaşlamasına neden olabilecek kötü bot türelerini engelliyor ve siteye erişimin daha hızlı olmasını sağlıyor. Sahip olduğu özellikler ile web tasarımı ve yönetiminde acemi olanlara büyük kolaylıklar sağlıyor.

WordPress SEO Eklentisi: Google Xml Sitemaps

İnternet teknolojisinde yaşanan gelişmeler sayesinde, web siteleri, SEO çalışmalarına ihtiyaç duymaya başlamıştır. WordPress SEO eklentileri, sitelerin arama motorlarının güncel algoritmalarına göre güncellenmesini sağlamaktadır. Google xml sitemaps eklentisi, otomatik olarak site haritalarının oluşmasını ve yapılan güncellemelerin arama motorlarına iletilmesini sağlamaktadır. Google xml sitemaps eklentisi, web sitesi, sayfalarının iyileştirilmesini ve arama motorları tarafından sayfaların daha hızlı bulunmasını sağlayacaktır. Bu eklenti uygulaması, fazla iç bağlantısı olmayan, çeşitli ortam içeriklerine sahip büyük web siteleri için öneriliyor.

Lite Speed

Web sitelerinin tasarımlarında farklı kodlama dilleri kullanılmaktadır. Php kodlama dili kullanılarak hazırlanan web siteleri için lite speed eklentisi kullanılmaktadır. Bu eklendi, web sunucuları üzerinden ön bellek görüntülemesi yapılmasını sağlamaktadır. Her kullanıcı web sitesinde yüksek performans elde etmeli ve SEO uyumlu hale getirerek, rakiplerinin önüne geçmeyi istemektedir. Lite speed eklentisi, web sitelerinin performansını artırmakta ve SEO çalışmalarının daha kolay ve amaca uygun yapılmasını sağlamaktadır.

SEMRush

Web siteleri için SEO çalışmalarında çeşitli araçlar kullanılmaktadır. Detaylı SEO araçlarını kullanmak isteyenler, WordPress eklentileri arasında yer alan Semrush eklentisini tercih ediyor. Semrush eklentisi, anahtar kelime araştırması ve rakip analizi işlemlerinin oldukça güçlü bir şekilde yapılmasını sağlıyor. SEO uzmanları, rakiplerin kullandığı anahtar kelimeleri görmek istemekte ve bunun için semrush eklentisini kullanmaktadır. SEO analizlerinde, reklam strateji analizi, organik ve ücretli trafik karşılaştırması gibi özellikler içerdiği için web sitelerinin performansını artırırken yapılacak olan işlemleri kolaylaştırmaktadır. SEO uzmanları ve web siteleri yöneticileri, müşteri analizlerinin yapılması ve raporların hazırlanması işlemlerini semrush WordPress eklentisi başarılı yapabiliyorlar. Kullanıcı paneline eklendiğinde, SEO uyumlu içerik hazırlanmasını sağlamaktadır.

WhatsApp
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
Email

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Yazılar
backlink nedir
Backlink Nedir?

Backlink, bir internet sitesinin başka bir siteye vermiş olduğu, herhangi bir sayfasında banner veya metin bağlantısı (link) bulunması durumunda arama motorlarında değerinin yükselmesini sağlayan bir sistem. Peki, backlink ne

devamını oku...
https
HTTPS Önemli Mi?

İnternet arama motorlarında, web sitelerinin adresleri http protokolü ile sunulmaktadır. HTTPS protokolü kimlik doğrulama ve şifreleme için gereksinimleri karşılamaktadır.

devamını oku...
Skip to content