Web Tasarım

Denizli web tasarım ile ilgili düşüncelerin estetik bir bakışla, belli bir amaca yönelik kriterler ile düzenlenen ve bunların uygulanmasına yönelik çalışmalara web tasarım denilmektedir. Bu işlemler tamamlanınca ortaya web sitesi çıkmaktadır. Denizli Web tasarım nedir denince özetle, bir web sitesi oluşturmak için gerekli unsurların bir araya getirilmesi ve site oluşumu için gerekli çalışmaların yapılması olarak ifade etmek doğru olmaktadır.

Web sitesini tasarlayan ve kurgulayan kişilere web tasarımcısı, bu tür işleri ücreti karşılığında yapan işletmelere de web tasarım firması denilmektedir. Web tasarım uygulamasından sonra kullanıcılar internet tarayıcısı ile web sitelerine ulaşabilmektedir.

web tasarım

Web Tasarımındaki Unsurlar Nelerdir?

Web tasarımına başlanırken ana hatlar belirlenmekte ve tasarıma bu şekilde başlanılmaktadır.

Bu ana hatları oluşturan bazı unsurlar bulunmaktadır;

 • Düzen: Web sitesinde olması gereken unsurların başında düzen gelmektedir. Çünkü web sitesinde kullanılan grafik ve metinlerin belli bir düzende olması gerekmektedir. Web tasarımı tutarlı, dengeli ve bütünleyici olduğunda düzen sağlanmaktadır.
 • Renk: Web tasarımındaki etkili olan unsurlardan biri de renktir. Renk, web sitesi sahibinin ya da kuruluşun marka kişiliğini ortaya koymaktadır. Aynı zamanda renk tercihinin müşteri istekleri ve web sitesinin amacına uygun olarak belirlenmesi önemlidir.
 • Grafik Kullanımı: Web sayfasının içeriğine uygun olarak grafik seçimlerinin yapılması gerekmektedir. Logo, fotoğraflar ve clipart simgeler şeklinde kullanılan grafikler, görünüm ve kullanım bakımından sıkışık bir yapıya sahip olmamalıdır. Web sayfasının açılış hızını etkileyecek şekilde ve boyutlarda grafik seçimi yapılmamalıdır.
 • Farklı Yazı Tipleri: Farklı tiplerdeki yazıları web sitesinde kullanmak, sitenin kalitesini arttırmaktadır. Birçok web tarayıcısında güvenli yazı tipleri olarak kullanılan fontlar görüntülenmektedir. Bu sebeple font kullanıma özen göstermek önem taşımaktadır.
 • Tasarım ve İçerik: Web sitesinin amacına uygun olarak kullanılacak metin ve görsellik birlikte tasarlana bilmektedir. Web sitesinde gezinenlerin şaşırmasını ve bilgi sahibi olmasını sağlayan içerikler, kullanıcı odaklı olmaktadır. Kullanılacak yazılı metinin ise, web sitesi ile ilgili ve yararlı olmalıdır. Bu içeriklerin ise SEO optimizasyonu ile düzenlenmesi, ilgili anahtar kelimeleri içermesi ve uygun uzunlukta olması gerekmektedir. Web tasarım ajansı olarak tüm bu unsurları göz önünde bulundurarak hizmet vermekteyiz.

Web Tasarımı Nasıl Yapılmaktadır?

Web sitesi işinin yapılması için web tasarım fiyatları çok önem taşımaktadır. Web sitesi yapmak, kısa süre içinde ve uygun fiyatlarla yapılabildiği gibi, uzun sürede, yoğun bir çalışma sonucu, yüksek fiyatlara da yapılabilmektedir. Bu tamamen web sitesi yatıracak kişi ya da kuruluşun sitesine verdiği değerle doğru orantılı olmaktadır.

Web sitesinin kaliteli kod yapısı, özgün bir tasarımla yapılması için bazı adımların gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

  • Tasarım Yapım Adımları
  • Projelendirme (Brief, kullanıcı tecrübesi, rakip analizi, bilgi mimari tasarımı)
  • Grafik Tasarım
  • CSS/HTML kodlaması
  • Yazılım İşleri/ CMS Entegrasyonu
  • Test

Firma olarak müşterilerimize tüm bu adımları izleyerek web tasarımı yapmaktayız. Web tasarımlarını da yaparken doğru adımları izlemekte ve müşteri isteklerini de ön planda tutmaktayız. Bu yüzden en iyi web tasarım firmaları arasında ilk sıralarda yerimizi almış bulunmaktayız. Kaliteli hizmet anlayışımız ve uzman ekibimiz ile müşteri memnuniyetini hep ön planda tutmayı amaç olarak edinen firmamız, müşterilerimize hizmet vermeye devam etmektedir.

Siz de işinizi büyütmeye mi karar verdiniz?

Sizinle tanışmak için sabırsızlanıyoruz.