fbpx

Yazılım Geliştirme

Gelişen teknolojik dünyada bilgisayar ve internet, insan hayatını şekillendiren yön veren hatta bağımlılık yapan bir süreç haline dönüşmüştür. Bu süreçte insanlar duygusal alanlardan uzak daha çok gerçek ortamın dışında bir yaşam tarzı oluşturarak bunu gerçek dünyasına kodlama sistemine yazılım diye adlandırılır.

İki türev arasındaki bu bağlantıyı kurmak bazı realiteleri ortaya çıkarmaktadır. Yazılımlar insanların hayatlarını kolaylaştırma, bazen uyarıcı, bazen yönlendiren ve bazen de eğlendiren tamamen teknolojik ve sanal bir dünya açılan bir kapıdır. Aslında gelişen teknoloji ile beraber insanların algıları da değişmektedir.

Neden İşletmenize Özel Yazılım Yaptırmalısınız?

Denizli Yazılım geliştirme doğru planların doğru zamanda ve doğru kaynaklarla işlenerek isabetli sonuçlar elde edilir. Yazılım geliştirme evrensel bir nitelik ve kavramdır buna software de denilmektedir. İnsanlar hayallerini fikirlerini ve düşüncelerini ne kadar üst seviyelere çıkartırsa oralarda daha gelişmiş ve nitelikli sonuçlar elde edebilir. Hayallerin gerçeğe dönüşmesi bir kaç deneme ve çalışmayla başlanabilir. Bunun için web yazılım firmaları hizmet vermektedir.

yazılım geliştirme

Yazılım İçin Gerekli Olanlar

Geniş bir hayal dünyasına sahip olan kişilerin yazılım için yapabilecekleri ve seviye geçişlerini yapabilmeleri için bazı temel unsurları ihtiyaçları olur.

Bunlar maddeler haline şu şekilde sıralanabilir

 • Analiz yapabilme,
 • Olayları ve gelişen durumlara çözüm getirebilme yani çözümleme kabiliyeti,
 • Ufku geniş ve hayal dünyasına önem veren tasarım çizgisine hakim olması,
 • Geliştirdiği yazılımları test edebilme yetisi,
 • Geliştirdiği yazılımı denetlemeye bilme ve gerekli zamanlarda iyileştirmeler yapabilme.

Kurumsal Yazılımlar

Toplumu ve daha bütünleyici öğeleri kontrol ve denetleyebilen rapor verebilen yazılımların alanı olarak görülür. Bu konuda toplumsal bir düşüncenin tasarıma aktarımını en iyi şekilde modernize edip uygulamaktır. Bu konuda kurumsal yazılım firmaları hizmet vermektedir.

Bütün bunları yapabilen ve kendisine barındıran herkes yazılım konusunda bir şeyler yapabilir. Tüm bu tasarım ve geliştirilen yenilikler Aslında yapacağı işin farklılıklarına modellerine göre uyarlanabilir olmasıdır. Projeye uygun ve amaca uygun yapılan web tasarımlar ve yazılımlar farklılık göstermelidir.

Yazılım Geliştirme Aşaması

Yapılacak olan yazılım için bazı kurallar takip edilmelidir.

Bu adımlar şu şekilde sıralanır;

 • Yazılım kodlamaları düzeltme(Code and fix)
 • Waterfall model
 • V Modeli
 • Prototip yaparak modelleme
 • Spiral model sistemi
 • Formal sistem geliştirme uygulaması
 • Tekrar Kullanıma yönelik yazılım

Nitelikli güncel ve daha önemlisi geleceğe hitap edebilen yazılımların geliştirilmesi eksiksiz bir sürecin ardından gelen kusursuz bir yazılımdır. Yazılımlarda ki önemli olan konulardan biri de yazılama kontrol edebilme yeteneğidir. Yazılımı ve daha sonra oluşabilecek durumlara müdahale edebilme aslında daha yazılıma başlamadan önceki tasarımlarda mevcuttur.

Çünkü yazılım bittikten sonra her dokunduğunuz yere de yerden başka delikler açılacak ve kapatması sistem etkileyecektir. Yani en iyi yazılan hayal gücünüzün diplerinde yatan bir bütün olarak düşündüğünüz yazılımlardır.