fbpx

Black Hat SEO Nedir?

Black Hat SEO Nedir?

Dijital alanda yer alan web sitelerinin en temel amaçlarından biri daima bu ortamda öne çıkmak ve fazla sayıda insanlarla etkileşime geçebilmektir. Çünkü insanlarla sağlanacak etkileşim sayesinde site çok daha iyi bir şekilde trafik elde eder ve bilinirlik kapasitesini artırır.

Bundan dolayı her bir site için online alanda öne çıkmak oldukça önemlidir. Günümüzde web sitelerine özel şekilde geliştirilen birtakım teknikler sayesinde bu doğrultudaki hedefe ulaşılması her bakımdan mümkün olmaktadır.

SEO, internet ortamında sitelerin arama motorlarında en üst sıralarda bulunmasında pay sahibi olan oldukça önemli bir araçtır. Günümüzde kendisini potansiyel olarak dijital alanda öne çıkarmak isteyen birçok site SEO aracından en etkin şekilde faydalanmaktadır.

SEO sisteminde temel amaç, siteye uyumlu olan anahtar kelimelerin altyapıya yerleştirilmesi ve aramalarda bulunabilirlik kapasitelerinin artırılmasıdır. Bu doğru ve siteye tam uyumlu bir şekilde yapıldığında her zaman en iyi kapsamda sonuçlar verebilmektedir.

Bundan dolayı internet üzerinden yer alan birçok web sitesi bu değerli aracı en etkin şekilde kullanmaya çalışmaktadır. Fakat SEO genel olarak kendi içerisinde insanların kullanımına bağlı olarak farlı türden seçeneklere ayrılabilmektedir.

Bunlardan biri black hat SEO sistemidir. Bu SEO türü genel olarak kendisini diğerlerinden önemli bir ölçüde ayırmaktadır. Çünkü bu sistem normal SEO sistemine göre genel kapsamda biraz kural dışı yapıları içermektedir.

Black SEO kullanımı ilgili web sitelerinin illegal yollarla öne çıkarılmasında etken olmaktadır. Bu genel olarak arama motorları algoritmalarına uyumlu bir şey değildir. Fakat yeri geldiğinde bazı web siteleri bunu kullanmayı tercih edebilmektedir.

Uzun vadede yeterince kalıcı olmaması bu sistemin en önemli dezavantajlarından biri olarak kendisini öne çıkarmaktadır. Bundan dolayı bu sistemi kullanılırken ileride ortaya çıkabilecek olumsuz birtakım aksiyonların da göz önüne alınması gereklidir.

black hat seoAlakasız Anahtar Kelimeler Kullanmak

Black hat SEO uygulamasında da yine mutlaka doğru şekilde anahtar kelimeler kullanılmaya çalışılmalıdır. Bu şekilde yol alınırsa o zaman Google üzerinde elde edilecek başarı şansı artar. Aksi halde ilgisiz anahtar kelimelerin kullanımı bir spam SEO yapısı oluşturabilir. Site güvenliğinin zarar görmemesi adına da bu duruma dikkat etmek gereklidir.

Serp Arttırmak İçin Alakasız Sitelerden Link Almayın

SEO uygulamalarında daima doğru ve alakalı sitelerden link alınmaya çalışılması oldukça önem arz eden bir konudur. Sektörle ilgili olan sitelerden link alma işlemi gerçekleştirilirse o zaman Google algoritması da web sitesini uygun bir kategori içerisine alır.

Makine ile Oluşturulan İçerik

Web siteleri üzerinde özel otomatik programlar ile oluşturmak bazı kişilerin tercih ettiği bir yöntemdir. Fakat bunun önemli ölçüde ciddi birtakım riskleri olabildiği için dikkatli olunması gereklidir. Yapılması her bakımdan diğer işlemlerden çok daha fazla bir zaman alabilir. Google tarafından spam olarak görülme riskleri vardır.

Tiny Text (Ufak Metin)

Resim içeriklerinin olduğu sitelerden trafik alabilmek için resimlerin altlarına birtakım cümleler girilir. Bu sayede Google aramalarıyla web sitesi için iyi bir trafik elde edilir. Ancak bu işlem de yine black hat SEO kapsamı içerisinde yer aldığı için her zaman bir risk bulunmaktadır.

Black Hat SEO Çeşitleri

Black hat SEO sistemi de normal SEO sistemlerinde olduğu üzere kendi içerisinde bir çeşitliliğe sahip bulunmaktadır.

  • Site içi black hat SEO,
  • Site dışı black hat SEO,

Black hat SEO uygulamalarında genel olarak web sitelerine yönelik olarak işlemler bu bölümler üzerinden ele alınarak gerçekleştirilir. Site içi SEO bölümünde fazla kullanımı olan etiketler veya anlamsız olarak oluşan kodlar ve dizeleri belirlenir. Site dışı SEO bölümünde ise asıl olan siteye çok fazla sayıda bağlantı gönderilmesi gibi bir yapı yer alır.

WhatsApp
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
Email

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Yazılar
backlink nedir
Backlink Nedir?

Backlink, bir internet sitesinin başka bir siteye vermiş olduğu, herhangi bir sayfasında banner veya metin bağlantısı (link) bulunması durumunda arama motorlarında değerinin yükselmesini sağlayan bir sistem. Peki, backlink ne

devamını oku...
https
HTTPS Önemli Mi?

İnternet arama motorlarında, web sitelerinin adresleri http protokolü ile sunulmaktadır. HTTPS protokolü kimlik doğrulama ve şifreleme için gereksinimleri karşılamaktadır.

devamını oku...