fbpx

Apple Haritalara Nasıl İşletme Eklenir?

apple harita kaydı

Mobil cihazların kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte, navigasyon ve harita sistemleri de oldukça önem kazandı. Kullanıcıların iOS veya android cihazlar kullanmasıyla birlikte farklı navigasyon yazılımları da kullanılmaya başlandı. Bu sebepten dolayı Google Haritalar haricinde Apple Haritalar da dikkat çekmektedir.

Bu yazımızda Apple Haritalara nasıl işletmenizi/firmanızı ekleyeceğinizi inceleyeceğiz.

Apple Haritalara İşletme Ekleme / Apple Harita Ekleme

  • Apple Maps Connect adresine Apple Kimliğimiz ile giriş yapıyoruz. Apple Kimliğimiz yok ise yeni bir hesap oluşturuyoruz.
  • Yeni bir işletme eklemek için sol üstteki, Yer Ekle bölümüne tıklıyoruz.
  • Eklemek istediğimiz işletmenin daha önceden eklenip eklenmediğini kontrol etmek için, işletme adını yazıp taratıyoruz. Arama sonuçlarında mevcut değilse, alt taraftaki Yeni Yer Ekle linkinden devam ediyoruz.
  • İşletmemize ait gerekli bilgileri doğru bir şekilde doldurup, adımları takip ediyoruz.
  • Apple, bu aşamada sizi telefonla arayacak ve ekrana girmeniz için gerekli olan kodu söyleyecek. Size verilen kodu ekrana girdiğinizde Denetime Gönder butonu aktifleşecek. Denetime Gönder butonuna tıkladığınızda 1-2 günlük bekleme süreniz başlamış olacaktır. Burada yapmanız gereken tek şey beklemek.

Apple Haritalar da artık Google Haritalar gibi yoğun olarak kullanılmakta. Örneğin; “web sitesi tasarımı” diye arattığınızda Apple Haritalarda en üstte çıkmanız size reklamsız ve maliyetsiz müşteri kazandıracaktır. Bu da Yerel SEO’nun önemini bize vurgulamaktadır.

WhatsApp
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
Email

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Yazılar
backlink nedir
Backlink Nedir?

Backlink, bir internet sitesinin başka bir siteye vermiş olduğu, herhangi bir sayfasında banner veya metin bağlantısı (link) bulunması durumunda arama motorlarında değerinin yükselmesini sağlayan bir sistem. Peki, backlink ne

devamını oku...
https
HTTPS Önemli Mi?

İnternet arama motorlarında, web sitelerinin adresleri http protokolü ile sunulmaktadır. HTTPS protokolü kimlik doğrulama ve şifreleme için gereksinimleri karşılamaktadır.

devamını oku...