fbpx

Marka Tescili

marka tescili

Marka Tescili

Marka; faaliyet gösterdiğiniz işin kimliğidir. Denizli Marka tescili, firma haklarınızı korumak ve olası mağduriyetlerin önüne geçerek yıllarca işiniz için verdiğiniz emeğin çalınmasını engellemek adına oldukça önemlidir.

Firmanızın resmi faaliyet ismi dışında bir marka oluşturabilirsiniz. Seçeceğiniz ismi marka tescili ile dünyanın her yerinde tescili ile koruma altına almanız mümkün. Firma olarak, markanızı koruma altına almanız adına her süreçte yanınızdayız. Emek verdiğiniz işinizin kısa sürede şube halinde gelişmesi, talep doğrultusunda dünya markalarının dikkatini çekebilir. Böyle bir durumda markanızın haklarını dünya ülkelerinde koruyarak, markanızı her ülkede kullanabilir ya da kiralayabilirsiniz. Marka mirasa konu bir haktır.

Marka Tescili Nasıl Yapılır?

Markanızı tescil etmeden önce, marka patent ofisimizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Marka tescili önemli bir süreçtir. Araştırılmadan, eksik belge ile başvurulan markalar geri dönmekte, düzeltme harcı ve yeniden düzenleme işlemleri ile hakkınızı koruma sürenizin gecikmesine sebep olmaktadır.

Öncelikle istenilen marka, Türk Patent Enstitüsü tarafından belirlenen 45 faaliyet kolu sınıfı içerisinden hangi sınıfta tescili yapılacağı belirlenir. Örneğin; marka satış yapıyor ise 35. sınıf uygundur. Daha sonra marka ismi, Türk Patent Enstitüsü güncel tescilli markalar arasında sorgulanır. Bu sorgulama işleminde birebir olan önceden tescilli marka ismi mevcutsa, markanızın tescil edilebilmesi zordur.

Fakat marka ismine gelecek ön ve son ekler, logo tasarımı ile markanızı tescil etmeniz mümkün. Denizli Marka tescil firması olarak sizlere alternatifler üretiyor ve markanızın sorunsuz tescilini sağlıyoruz. Daha önce tescilini yaptığımız marka tescil örnekleri ile daha detaylı bilgiyi tarafınıza referans olarak sunuyoruz.

marka tescili denizli

Marka Tescili Süreçleri

Marka tescili 6 – 12 ay arasında süren bir süreçtir. Uzman ekibimiz ile markanızın itiraz süreçleri, bülten, tescil harçları, düzeltme süreleri ve dilekçeleri, marka tescil belge hazırlıklarına kadar olan süreci takip ediyoruz. 

Marka tescil süreçleri;

  • Marka isminin belirlenmesi
  • Markanın araştırılması
  • Marka tescili mümkün markaların var ise logo tasarımlarının yapılması
  • Türk Patent Enstitüsü tarafından marka tescili için istenen marka tescil ücretleri ve harç ücretinin yatırılarak, dekontun diğer belgeler ile marka tescil temsilciniz aracılığı ile gönderilmesi.
  • Eksik belge var ise süresinde tamamlanması.
  • Markanın başvuru kabulü
  • Markanın 3 ay bültende kalarak itirazların alınması
  • Markaya yapılan itiraz var ise dilekçe hazırlanması
  • 1 yıl sonunda ise son harç yatırılarak marka tescil belgeniz hazırlanarak tarafınıza gönderilir ya da temsilcimiz ile teslim edilir.
  • Marka koruma süresi 10 yıldır.

Marka belgenizde yapacağınız ünvan, adres, soy isim gibi değişiklikler için başvuru harcı yatırılarak, firmamız aracılığı ile değişiklik yapabilirsiniz.

Marka tescili nedir? Nasıl yapılır? Bu soruların cevabı hakkında detaylı bilgi için firmamıza ulaşabilir, ön bilgi dokümanları talep edebilirsiniz. Firma temsilcimiz tarafından, tüm sorularınıza cevap bulabilir ve profesyonel temsilcilerimizden destek alabilirsiniz.